NATIONAL WORKGROUP
NATIONAL WORKGROUP

Adam Di Marco , TheUrbanDeveloper

Adrian White , Finance NSW

Alan Hobson , Brisbane Airport

Alan Rees , Urban Circus

Alan Smart , ACIL Allen

Alastair Mac Coll , Taylors

Alastair Brook , PDC

Alex Webster , Powercor

Alistair Byrom , Veris

Ally Dench , Wollondilly

Andrej Mocicka , 1Spatial

Andrew Bashfield , RMIT

Andrew Busse , Beveridge Williams

Andrew Curthoys , Qld DSDMIP

Andrew Hansen , Westpac

Andrew Hill , MTWO

Andrew Krake , Holyoake

Andrew Limpyer , Landsurveys

Annick Ah Lan , AIQS

Anthony Emmerson , Taylors

Anton van Wyk , 1Spatial

Ari Mansfield , Spheredrones

Behnam Atazadeh , University of Melbourne

Belinda Hodkinson , SMEC

Ben Cooper-Woolley , ARUP

Ben Crossling , National Capital Authority

Bernadene Voss - Mayor , City of Port Phillip

Bill Thomson , GHD

Bob Jiang , Mountain Ash

Braith McClure , McMullen Nolan Group

Brian Middleton , Bentley

Brian Nicholls , AAM Group

Bruce Baker , Landsurveys

Carol Boyle , Deakin University

Chris Needham , AECOM

Chris Penn , Spotless

Colin Knowles , AAM Group

Craig Williams , HERE

Cristina Savian , Be-wise

Daniel Frawley , Autodesk

Daniel Gregor , SMEC

Daniel Kalnins , Willow

Daniel Lea , Jacobs

David Hassett , City of Melbourne

David Mitchell , Qsx Technologies

Deanna Hutchinson , ex-SIBA

Dominik Holzer , University of Melbourne

Don Cameron , buildingSMART

Dorte Ekelund , SMEC

Eric Sharpham , Finance NSW

Esteban Valdebenito Toloza , Oracle

Frank Weiss , Oracle

Garry Brittain , JLL

George Havakis , Gissa

Gerry Shone , ACSV

Glenn Drew , Squizz

Grant Warner , AIQS

Greg Hickey , esri

Gus Mileto , A2K

Guy Penfolds , Autodesk

Guy Perkins , Eagleview

Ian Hardcastle , Jacobs

Ian McGregor , Trimble

Ian Olsen , Pointerra

James Bangay , Enzen

Jarrod Oakley , Deloitte

Jim Plume , buildingSMART

Joel de Ross , Metavents

John Hamilton , Minter Ellision

John Minnikin , v2i

John Mitchell , buildingSMART

Jonathan Russell , Swinburne

Jordan Vincent , Deakin

Louise Mercer , Everledger

Luke Brannelly , v2i

Marie Truelove, Data61

Mark Deuter , Aerometrex

Mark Korver , Amazon

Mark Tait , Investa

Matthew Coleman , Enzen

Max Godley , CIMIC

Matt Aberline , Aurecon

Michelle Blicavs , ACS NSW

Mick Coleman , Mills Oakley

Mohsen Kalantari Soltanieh , University of Melbourne

Nathan Beplate , Lendlease

Nevin Wilson, Metro Trains

Nicholas Burt , FMA

Paul Michielin , SCAI

Peter Clack , RBB

Peter Fox , Greenspace

Peter James , Cohga

Peter Sippel , Veris

Praveen M Tomy , Plangrid

Richard Ham , FMClarity

Rico Geppert , v2i

Rittick Borah , Arcadis

Robert Marigliani , Bentley

Rohan Bakker , SMEC

Rohan Fernando , Eagleview

Samuel Boyall , Metavents

Scott Falvey , Stockland

Shannon Thomas , AMCA

Simon Cookes , LARKI

Simon Vaux , Transport for NSW

Sophia Demetriades , MTWO

Steve Appleby , AECOM

Steven Brant , Oracle

Steven Coyle , Arcadis

Stuart Bull , Laing O'Rourke

Teresa Scott , APCC

Tim Mumford , Victorian Office of Chief Engineer

Wes Roberts , Taylors

Will Hackney , Aurecon

GOVERNANCE SUB-GROUP

Andrew Busse, Beveridge Williams

John Hamilton, Minter Ellision

Michael Haines, VANZI

Mohsen Kalanatri, Melbourne University

Paul Michielin, SCAI

Richard Ham, FMClarity

Rohan Fernando, Eagleview

©  VANZI